Organizatorzy kolonii, pół koloni i obozów dla dzieci i młodzieży w Trójmieście często muszą mierzyć się z zadaniem zapewnienia grupie odpowiedniej rozrywki i atrakcji.

Nie jest to sprawa prosta, ponieważ zajęcia nie tylko muszą być dla dzieci atrakcyjne, ale także bezpieczne. Każdy, kto kiedykolwiek przerabiał ten problem z pewnością natknął na się oferty tzw. parków linowych, czyli specjalnych ośrodków, w których można poszaleć na trasach zawieszonych kilka metrów nad ziemią.

Jednym z najpopularniejszych parków linowych znajdujących się w obrębie Trójmiasta jest Port Brzeźno. Ośrodek ten specjalizuje się w rodzinnej rozrywce i może zaoferować ciekawe atrakcje dla dzieci w Gdańsku. Instalacje znajdujące się na terenie parku mają tę zaletę, że może z nich korzystać każdy, niezależnie od wieku (dorośli mogą organizować tu najlepsze imprezy integracyjne).

Dla najmłodszych przeznaczona jest trasa żółta – bardzo łatwa i zapewniająca maksimum bezpieczeństwa dzieciom już od trzeciego roku życia.
Trochę więksi mogą skorzystać z uroków trasy zielonej. Ci, którzy po wyciągnięciu ręki do góry mają zasięg przynajmniej 1,55 metra mogą poszaleć na bardziej zaawansowanych trasach. W ośrodku znajdują się dwie takie instalacje: pomarańczowa – łatwiejsza i czerwona – trudniejsza.

Cała zabawa poprzedzona jest szkoleniem prowadzonym przez wykwalifikowanego instruktora. Nikt, kto nie opanuje zasad korzystania ze sprzętu asekuracyjnego, nie zostanie wypuszczony poza obszar treningowy.

Personel Portu Brzeźno bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki, dlatego można być spokojnym o bezpieczeństwo kolonistów.

Na korzyść ośrodka przemawiają także atrakcyjne rabaty, przysługujące grupom zorganizowanym, które sięgają nawet 50% dla grup powyżej 25 uczestników.
Ponadto w parku linowym można zorganizować niezapomniane urodziny dla dzieci.